رمز , جوک , دانلود آهنگ فیلم و برنامه
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
رمز , جوک , دانلود آهنگ فیلم و برنامه

this forum is about games & music & every thing

HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

The sims 3

Go down 
2 posters
AuthorMessage
rimmbella
Admin
Admin
rimmbella

تعداد پستها : 7

The sims 3 Empty
PostSubject: The sims 3   The sims 3 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 12:18 am

گروه طرفداران بازی The Sims 3 همه اینجا جمع بشین تا اطلاعات درباره بازی و روش بازی رو ببینین و خودتون هم نظراتون درباره بازی رو ارایه بدن. بازی سیمز اول به صورت ساختن شهری بود که سال 1998 به صورت زندگی مجازی آدمهایی در خانه های یک شهر درآمد و سال 2004 سیمز 2 ساخته شد و حالا هم سیمز 3 ساخته شده. این بازی در واقع هیچ پایانی نداره و تا زمانی که به بازی ادامه بدین در جریان میمونه. سری سوم بسیار گسترده و زیباست. هر کسی با این بازی مشکل داره لطفا اصلا نیاد تو چون بازی کاملا سلیقه ایه و اصلا درست نیست کسی به خاطر علایق خودش به سلیقه دیگران بی احترامی کنه...
Back to top Go down
http://www.mr2a.blogfa.com
HUGGY
Admin
Admin
HUGGY

تعداد پستها : 25

The sims 3 Empty
PostSubject: Re: The sims 3   The sims 3 Icon_minitimeMon Aug 10, 2009 11:28 am

بازی با یک شهر شروع و با همان شهر ادامه پیدا می کند. من برای اطلاعات درست به سایت EA مراجعه کردم و گفته بود بازی ارجینال یک شهر دیگه رو هم قبول می کنه. فکر نمی کنم بازی ارجینل تو ایران وجود داشته باشه... اول بازی به قسمت ساختن آدمها(Create A Sim) برده میشه و شما بعد از ساختن آدمهای مورد علاقتون با همانها به بازی ادامه میدین. راهنمای بازی (Lessons) از همان اول شروع میشن. شما خانه ی مورد علاقتون رو انتخاب می کنید، البته اون خانه به بودجه ی شما هم بستگی خواهد داشت... خانه ها میتونن با وسایل یا بدون وسیله باشن. تمام لباسها تو کمدهای لباس وجود دارن و با انتخاب Plan Outfit از کمد لباس دوباره به قسمت Create A Sim برده میشین البته فقط برای تغییر لباس. لباسها کاملا سلیقگی ساخته میشن. مدلهای متفاوت پارچه، چرم،... با جنسهای مختلف باعث میشن هر .... آنچه واقعا خواسته ی منحصر به فرد خودش است رو به وجود بیاورد. رنگها هم کاملا تغییر پذیرند. پارچه هایی که چند رنگ اند،هر رنگشون قابل عوض شدن است. این یکی از تفاوتهایی بود که به نظر من با سیمز 2 فاصله ی زیادی داشت. اما این فاصله فقط خوب بود؟ من که اینطور فکر نمی کنم. با داشتن تمام لباسها با تمام رنگها نه تنها مجازی بلکه تخیلی شده است! به زندگی آدمها می رسیم: سنگهای قیمتی وجود دارند که روی زمین ریخته اند و شما باید دنبال آنها باشید تا پیدایشان کنید. باغبانی هم ممکن است اما شما باید به دنبال دانه ها باشید. البته با گرفتن چیزی که لازم دارید از مغازه هم میشه این کار رو کرد. یعنی میوه یا سبزی ای که خریدید رو می کارید. اما گیاهان خاصی وجود دارند که فقط با حوصله داشتن و پیدا کردن قابل کشت هستن. گیاهانی مثل گیاه مرگ یا گیاه زندگی... سنگها و دانه هایی که جمع آوری میکنید و آنچه از مغازه یا کتاب فروشی می خرید همه و همه به قسمتی به نام Inventory منتقل می شوند. اگر روی آدم مورد نظرتون از کنار صفحه کلیک کنید و از گزینه هایی که گوشه سمت راست پایین بوجود می آیند کوله پشتی را انتخاب کنید به همان قسمت Inventory می رسید. اگر روی سنگ قیمتی از آنا کلیک کنید و Get Cut و گزینه بعدی رو بزنید، سنگ شما تراش داده میشه و به در خونتون بعد از چند روز ارسال میشه. دانه ها هم میتونن Plant یا Plant Many بشوند. که دومی همه دانه ها از اون نوع رو کاشته میکنه.(خودتون محل گیاهان رو معین می کنید.) شما می تونید گیاهان خود رو بفروشید. از فروشگاه کتاب و خاربار(میوه پیوه) گفتم: شما نمی تونید داخل این محلها رو ببینید. می تونید تو هر کدام Part Time Job بگیرید. این هم تفاوتی دیگر! اما هم خوب هم بد! وقتی قابل نمایش بودن درون مغازه ها اینقدر بای EA آسان است، چرا باید بازی رو ایراد دار کند؟ به نظر من ندیدن مغازه ها خیلی ناشیانه است.

کنترل زمان با چیز جدیدی که تندتره ممکنه. <| شکلش تقریبا اینطوریه نتونستم اینجا پیدایش کنم.

قیافه های آدمها کاملا منحصر به فرده. شما می تونید هر جور آدمی رو ببینید. خصوصیات آدمها هم به همان اندازه یکتا است. بعضی ها با صدای افتادن پر بیدار میشن و بعضی ها خونشون رو آب ببره، اونا رو خواب میبره! آدمهای زرنگ یا راحت گیر هم وجود دارن... انقدر زیادن که واقعا نمی تونم نام ببرم... راستی کتابهایی که می خین تمام هم میشن! موقع خرید هم تعداد صفحه داده میشه. آدم شما آرزوهایی داره که کنارش نشان داده میشه. اول روی بالاترین آنها(هر بار یکی آمد که شما می خواستسن) کلیک چپ کنید و بعد به تامین آن بپردازید. راحته... اما یک آرزوی دوران زندگی وجود دارد که با رنگ طلایی نشان داده می شود. آرزویی مثل زندگی در راس لوکس یا معروفیت زیاد... اگر آن را برآورده کنید آدم شما تمام زندگی اش در خوشحال نسبی خواهد بود. با برآورده کردن آرزوهای کوچکتر هم به شما امتیازی داده میشود. هر چند وقت یک بار به قسمتی که از گزینه های آدمتان شبیه صندوقچه است بروید. اگر به اندازه کافی امتیاز داشته باشید قادر خواهید بود تا چیزهای مورد نظر رو بگیرید.(روی امتیازتون که روشن و خاموش میشه کلیک کنید و انتخاب کنید و Purchase رو بزنید... اگر وسیله ای داشته اشه اولا که پیغام میده. باید به بخش وسایل برید و Family Inventory رو بزنید.(عکس جعبه باز شده)

توانایی ها(Skills) با کسب کردن نشون داده مشن. از اول هیچ چیزی دیده نمیشه. از گزینه های مربوط به آدمتون همونه که عکس چکش و.. داره. کتابهای مربوط به هر توانایی هم وجود دارن. که برای استفاده درجه های بالاتر باید قبلی ها رو خونده باشین.(این خیلی خوب طراحی شده)

این بار هر .... رنگ مورد علاقه، غذای مورد علاقه و موسیقی مورد علاقه داره...

محل کار آدم شما نشون داده میشه و میتونید تا دم در دنبالش کنید. داخل محل کار دیده نمی شود. به نظر من این هم مشکلی بود که انتظار داشتم پیش نیاید. سازندگان این بازی افراد واقعا ماهری هستند که نشان دادن ساختمانها بی شک برایشان کاری ندارد! نمی فهمم وقتی می توان کار بهتری کرد چرا نمی کنند؟!... اگر یک ساعت قبل از آمدن ماشین کار خودتون راه بیافتید میتونید با ماشین خودتون یا دوچرخه تون برید. ایراد دیگری که متاسفانه نظر من رو جلب کرد ظاهر و غیب شدن ماشین و دوچرخه بود. اگرمحلی که میرید پارکینگ داشته باشه،ماشین آنجا ظاهر میشه. اما اگر نداشته باشه، ماشین میره تو کوله پشتی تون!(جلّ الخالق!!) ماشین ها خیلی متنوع اند. بدون شک داشتن رابطه خوب با رییس، پاچه خوای و این حرفها خیلی مهمه! همینطور طی کردن زمان با همکاران محترم و محترمه! علاوه برهمه اینها فرصتهایی هم وجود دارند که مثل قبل به صورت یک سوال و جواب ساده نیستند و شما باید خودتان از روی نقشه محل انجام آنها را پیدا کرده و برای انجامشان اقدام کنید! مثلا یک پلیس تغییر قیافه می دهد و به محله دزدها میرود تا جاسوسی کند. گاهی صفحه ای جلوی شما می آید و بازی را متوقف می کند. اگر می خواهید آن فرصت کاری و پولی (Opportunities) را قبول کنید تیک را انتخاب کنید و اگر نه ضربدر... روی نقشه آن مکان به حالت خاصی روشن می شود. گاهی اوات گزینه مورد نظر بعد از کلیک روی آن محل هنوز خاموش است و وقتی رویش می روید پیغامی می دهد که زمانی که باید دوباره برگردید رو نشان می دهد. پیشنهاد می کنم کلمه هایی که متوجه نمی شید رو از دیکشنری در بیارید چون دونستنشون کلّا لازمه. فرصتها برای خوش گذرونی، دیدن بازی یا کنسرت و مسابقه های مختلف هم هستن که در زمینه های مختلف وجود دارن. علاوه بر اینها، شما می توانید معین کنید سیمتان سر کار چه کار کندSadسخت کار کند/ معمولی کار کند/ کارهای رئیس را انجام دهد/ دوست پیدا کند/ با دوستانش ارتباط برقرار کند/ از زیر کار با راههای مختلف در برود!!)

شما میتونید آدمتون رو هر جایی که میره دنبال کنید.(اگر روی آدم مورد نظر کلیک راست کنید هر جایی بره دنبالش می کنید) واقعا حال میده. من همش بیرونم. از دیدن دنیای سیمها لذت می برم. همه در حال زندگی اند و حتی ممکن است جلوی روی شما ازدواج کنند، دعوا کنند و یا بمیرند!! می تونید به کنسرت، بازی، کتابخانه یا تور هر جای دیگری بروید...

ساختمانهای زیادی تو بازی وجود دارن که هر کدام از آنها برای شغلهای مختلف، تفریح خاص و یا خرید هستن. بعضی از آنها کلاسهایی برگزار می کنند که شما می تونید البته با پرداخت هزینه ای نه چندان زیاد به آنها بروید و با سرعت بیشتر کاری یاد بگیرید. در این جا هر مکان رو با کلاس قابل استفاده اش نوشتم. البته کارهای ممکن رو هم نوشتم:

Willsonoff Community Theatre: سالن نمایش، کلاسی ندارد اما در ساعات معید شو و فیلم

Divisadero Budjet Books: کتاب فروشی، کلاس ندارد

Sacred Spleen Memorial Hospital: (Logic)بیمارستان شهر، شاید کلاس منطق

Community School For The Gifted: (مدرسه، بزرگتر ها نمی توانند شغلی داشته باشند.(چه بد (Painting)کلاس نقاشی دارد.

Ever fresh Delights Supermarket:(Fishing) مغازه خار بار فروشی، کار نیمه وقت، کلاس ماهیگیری

City Hall: (Charisma)کلاس سخن وری تالار شهر،

Fort Gnome Military Base: (Handiness)...محل آموزش نظامی، کلاسهای تعمیر و

Landgraab Industries Science Facility:(Gardening ) محل پژوهشهای علمی، کلاس منطق وباغبانی

Doo Peas Corporate Towers:(Writing) کارهای اداری و نوشتاری، کلاس نوشتن

Little Corsican Bistro & Hogar’s Deep Fried Diner: رستوران و محل کار آشپزی، کلاسهای آشپزی(Cooking)

یک جای استراحتی برای مانیکور و پدیکور و ماساژ هم وجود دارد که کار نیمه وقت هم میشه آنجا داشت. البته داخل این هم قابل دیدن نیست.

شما در هر کدام از این مکانها می توانید شراکت داشته باشید. چیزی مثل سهامه. من تا به حال امتحان نکردم ولی فکر کنم برای استفاده پول تو کارهای مشارکتی باشه. پول زیادی باید بدین... که هر جا مقدار خاصیه.
Back to top Go down
http://mr2a.blogfa.com
HUGGY
Admin
Admin
HUGGY

تعداد پستها : 25

The sims 3 Empty
PostSubject: Re: The sims 3   The sims 3 Icon_minitimeMon Aug 10, 2009 11:28 am

آپارتمان وجود ندارد. اما می توانید چند خانواده را در یک خانه داشته باشید. این خانواده ها نباید خیلی پر جمعیت باشند! بالاخره خانه یک ظرفیتی داره دیگه!

پارکها و ساحلهای زیادی هم وجود دارن. نامهای این بازی چه درباره آدمها و چه درباره مکانها از سیمز 1 و 2 گرفته شده اند.(حتما برای مثال سیمزبازان از ورژن 1خانواده Goth رو می شناسند.)

تمام وسایل بازی هم قابل تغییر از نظر شکل و قیافه هستند. وقتی به خانه ی همسایگان می روید هم با دکوراسیونی کاملا بی همتا مواجه می شوید. هیچ محدودیتی از لحاظ طرح و رنگ وجود ندارد و بی شک همسایگان شما هم قادر به استفاده از این آزادی هستند!

چیز جالب دیگری که من دیدم این بود که با دور ریختن غذاهای سالم آدمها ناراحت میشن و پیغام داده می شود که بچه های زیادی در Strange Town که در ورژن قبلی بود، گشنه اند در حالی که ما غذای سالم رو دور میریزیم... مستخدم شما هم حتی غذاهای دستخورده رو تو یخچال میذاره.

زمان برای کارهای مختلف تغییر کرده و همینطور تغییرات دیگری هم صورت گرفته. مثلا: اگر کسی از وسیله ای استفاده می کند، شخص دیگر صبر می کند تا کار او تمام شود نه که سریعا بگوید نمی توانم آن کار رو انجام بدم.

برای تغییر شهر در بازی روی 3 نقطه ای که گوشه چپ پایین صفحه است کلیک کنید و Edit Town رو بزنید. محلی که دوست دارید رو انتخاب کنید. مثل ورژن 2 نمی شه خودتون هرجا می خواین زمین بذارین. ساختن مثل قبله و من نمی تونم همه اش رو توضیح بدم...

مجازی بودن علاوه بر آنچه قبلا گفتم به رنگهای غیر طبیعی مو هم سرایت کرده است. علاوه بر آن رنگ پوست! مطمئنم هیچ آدمی با پوست آبی یا سبز طی زندگی ام ندیده ام!

حالا می خوام نقد نسبتا کوبنده ای رو شروع کنم که وقتی بهش فکر می کردم خودم خیلی عصبی شدم. کاش این متن به دست EA می رسید تا خلل کار خودش رو باور می کرد... البته این هم مثل دفعه های قبل بازی شروعی است و بدون شک مکملهایش خیلی عالی خواهند بود. شاید این تفکر برای من از آنجا نشعت گرفت که همه می گفتند همه مکملها جمع آوری شده اند. اینجا فقط آنچه وجود نداشت رو ذکر می کنم و امیدوارم بعدا رفع بشه... :

1- تخته شیرجه وجود ندارد.

2- چیزهایی داشتیم که با آنها گل درست می کردیم، ظروف چینی می ساختیمو... آنها دیگه نیستن.

3- ماشین و دوچرخه یک دفعه ظاهر و غیب می شود.(تو Night Life دنده عقب می گرفتند.)

4- سونا و جکوزی وجود ندارد.

5- درباره مسافرت چیزی نمی دونم. چون بازی ارجینالش گیر نمیاد و به تقلبیها هم EA هیچ خدماتی جز اطلاعات نمیده... شاید اگر دو تا شهر باشه بشه. نمی دونم. اما اگر به هر حال هم ممکن نباشد به نظرم نقص بسیار بزرگی است.

6- تو دریا نمی شه شنا کرد و فقط ماهی گیری ممکنه!

7- آفتاب نمی شه گرفت.

8- پیانو و ویولن وجود نداره و فقط گیتاره.

9- کیک عروسی وجود نداره.

10- مغازه نمیشه باز کرد.

11- به نظر من بر داشتن توانایی ورود به فروشگاه ها واقعا افتضاحه! نبودن بوتیک هم کار خوبی نبوده.

12- میز تعویض پوشک نوزادها وجود نداره.

13- نظر منه اما قیافه نوزادها تو 2 خیلی طبیعی تر بود! قنداق سالهاست که دیگه استفاده نمی شه! میگن به فیزیک پاهای بچه آسیب میرسونه.

14- دانشگاه هم من دوست داشتم.

15- آب و هوا تغییر نمی کند!

16- حیوانات هم وجود ندارند که البته نبودشان خیلی غیر قابل تحمل نیست.

این هم از این. بازی هنوز هم چیزی نیست که تعجب یا انگشت به دهانی به وجود بیاورد. هنوز هم مشکلاتی دارد. هنوز هم جای پیشرفت دارد. البته این حرفها برای وقتی خوب بود که ما شاهد سیمز 1 بودیم! نه الان که EA قادر بود هر چیزی را پدید بیاورد... اما در کل بازی خوبه و ساعتها میشه سرش نشست. امیدوارم از این پست هم استفاده کنید.

نویسنده اصلی : rimmbella

Last edited by HUGGY on Thu Sep 10, 2009 12:52 pm; edited 3 times in total
Back to top Go down
http://mr2a.blogfa.com
rimmbella
Admin
Admin
rimmbella

تعداد پستها : 7

The sims 3 Empty
PostSubject: Re: The sims 3   The sims 3 Icon_minitimeThu Aug 13, 2009 3:41 pm

جدیدا من فهمیدم که برای این بازی مکمل(Expansion Pack) هم اومده که در واقع به جای Bon Voyage برای سری 2 هست! درباره این مکملها هم بیاین همینجا و اگر درباره مکمل جدیدی اطلاعات داشتین لطفا به ما هم خبر بدین!
Back to top Go down
http://www.mr2a.blogfa.com

The sims 3
Back to top 
Page 1 of 1